foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Posledné komentáre

 • Derešský kotol

  Zazitok
  Na buducu sezonu sa das do kopy, a budes zazivat ...
   
 • Derešský kotol

  Solovka
  Parada Momo. Diky za sprostredkovany zazitok.
   
 • Fašiangová orba , aneb : Na Krížnej, krížnie vetry dujú

  Praskovanie
  Na kremnickych sa ani len vanok neunuval fuknut ...
   
 • Krížna 8.2.2020

  Lado borec!
  No ešte že sme nočný výstup..a LA čelovka ...

Login Form

Krížna-asi záver sezóny 2015-2016

Krížna-asi záver sezóny 2015-2016 _9Bohužiaľ priatelia,  je to tu . Zima je v našich končinách asi definitívne v prdeli . Ale po poriadku. Kým sa Momo rekreuje v zámorí, my s Minkom-alias Šediakom musíme hájiť naše dobré meno a lyžovať aj za neho . Po včerajšom nízkotatranskom vyblbnutí sa  sme dohodnutí na 7:30 . Nasadám do El Niňa a smer Rybô . Nie sme tu prví . Asi sme to s propagáciou našej lokalitky trochu prepískli . Lyže na batoh, peškobusom hore popri potoku . A aby sme šli aj niekade inakadiaľ ako klasicky – pobrali sme sa  hore do kotla Štrosov . Minko šľapkal schodíky a ja parazit som sa vliekol za ním . Ešte že bolo čo fotiť, lebo by som ho dobehol až na Krížnej . Kopec snežienok a mrte šafránu . Občasne pekne ladenú fotku pokazil aj mojím ksichtom .

Minko šliapal hore kopcom ako za mladi ( teda nie že by sme neboli mladí, ale najlepšie roky  nám prešli asi v minulom tisícročí) . Moja kondička ide s narastajúcou hmotnosťou postupne do prachu , Minkova stále nejakým zázrakom graduje . Ten zázrak je totiž osobný tréner .  Nom II. mu totiž nedovolí zastaviť sa : akonáhle Minko spomalí , resp zastane , tak Nomák začne prejavovať svoju nespokojnosť brechaním . Tak a je to vonku . Takže nie hodinky a športtester , ale hafan je to tajomstvo Minkovej výdrže .

  Na hrebeni lepíme pásy , a ako sa blížime k vrcholu , neveríme vlastným očiam – z Rybovského sedla sa blíži 1 ks , zo suchej 2 ks a od Kráľovej studne ďalší 2 chlapíci na lyžiach . Ale v porovnaní s Ďumbierom je to tu fakt komorné . Nastrojíme sa na zjazd – Ramžiná . Tvrdá jak kosť, opatrne lyžujeme žľabíkom.. Hore musíme na 3 miestach prejsť po tráve . Zlyžujeme až dole kde začína potôčik , a kde sa napája druhá vetva Ramžinej . Touto ideme zase hore . Slnko pečie, ptáci řvou ,sneh firnovatie . Skrátka idylka . Lyže na batohoch , Minko driape a ja sa tmolím za nimi . Na hrebeni trochu fuker.  Dedoška úplne zhora už na polyžovanie asi nie , dalo by sa preštrikovať zľava, ale nejako chýba chuť . Frčkovský žľab čo sme polyžovali minule je už bez snehu .

Takže do Suchej . Tu lyžovačka bombová . Odmäknutý firník . Frčíme si to dole svahom . Nom nás chce chytiť, ale nejako to nedáva . Čo-to aj potočíme , nech máme v lete nad čím slintať . Komfortne zlyžujeme do Rybovského sedla . Tu trochu prenesieme a hurá do nášho žliabku . Tu už definitívne zobúvame lyžky, presúvame sa popri salaši k Niňovi . V potoku operieme skelety , Minko hodí na seba kraťasy . Hlad nás poháňa domov .

Vzhľadom na to že meteorkári hlásia tropiku, Ramžiná už zajtra bude zúfalá a v utorok asi aj bez snehu . Dedoška – dole sa asi bude dať . Suchá –asi ešte týždeň vydrží , ale ak naprší ako hlásia možno ani nie . Rybovský žliabok tak týždeň bude možno ešte do pohody .              

S pozdravom Hare Krížna – a aj priľahlé skialpové areály . Dušan, Minko-alias Šediak a Nom the II.

V BB. 3.4.2016


 • Zobrazení: 173
 • Zobrazení: 127
 • Zobrazení: 118
 • Zobrazení: 114
 • Zobrazení: 141
 • Zobrazení: 170
 • Zobrazení: 121
 • Zobrazení: 121
 • Zobrazení: 171

 

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright 2020  Horskí Cocoti - HOCO